مقالات پزشکی زیبایی

سدیم DNA

Sodium DNA

سدیم DNA یک ماده موثره کاربردی و جدید با فعالیت بیولوژیکی و خواص باز سازی بالا می باشد. در واقع تحریک کننده قوی بازسازی سلولی و بافت های مسن است. بر اساس آزمایشات انجام شده در چندین کلینیک و آزمایشگاه، قطعات سدیم DNA از طریق غشاء سلولی عبور کرده به طوری که عمل آن به صورت داخل سلولی بوده و فقط به صورت سطحی نمی باشد. نتایج نشان دهنده بهبود بافت پوست و بازسازی و کاهش حداکثری مقدار چین و چروک است. سدیم دی ان ای کمک می کند که پوست خیلی صاف تر و جوان تر به نظر برسد. اثرات آن بر روی پوست در آزمایشات بالینی مختلف نشان دهنده تضمین اثربخشی، سازگاری کامل با پوست و ایمنی آن است.

در شرایط آزمایشگاهی ثابت شده است که سدیم DNA یک بازسازی کننده سلول قوی و محرک تکثیر و تولید سلول های جدید است . اثر سمی ندارد ودر اثرات ناشی از اشعه UV نقش محافظتی دارد.

آزمایشات بر روی پوست داوطلبان نشان  دهنده کاهش چین و چروک است که در شکل نشان داده شده است. از ویژگی های مهم سدیم دی ان ای می توان به موارد زیر اشاره کرد:

افزایش معنی دار رطوبت پوست

کاهش فاحش چین و چروک

افزایش شدید قابلیت ارتجاعی پوست

افزایش ضخامت پوست

تحقیقات گسترده ای در خصوص استفاده از سیدم دی ان ای و تاثیرات آن در درمان عارضه های پوستی انجام شده. به طور کلی می توان گفت نتایج استفاده از سدیم دی ان ای به شرح زیر است:

تقویت ساختار اپیدرم، بازگرداندن قابلیت ارتجاعی و درخشانی پوست

تقویت عملکرد سلول

حذف اثر رادیکال های آزاد

جلوگیری از تشکیل چین و چروک و درمان آنها

درمان اثرات ناشی از افزایش سن بر روی پوست

سدیم دی ان ای هیچ ربطی به سدیم دئوکسی ریبونوکلئیک در بیوتکنولوژی ندارد و این ماده از غدد ماهی خاویار نر تولید شده است. از سدیم دی ان ای به عنوان انرژی جدید برای مراقبت های پوستی یاد می شد. این ماده در بعضی از محصولات مربوط به زیبایی پوست و مو از جمله داروهای مزوتراپی وجود دارد که به علت تزریق مستقیم به پوست، اثری سریع و فوق العادع را نشان می دهد. خواص سدیم دی ان ای در درمان عوارض پوستی تا حد زیادی به اثبات رسیده است. یکی از راه های موثر و مطمئن برای رساندن این ماده به پوست مزوتراپی است.  در بعضی از کوکتل های مزوتراپی سدیم دی ان ای به طور موثر استفاده شده است. با مزوتراپی این ماده مفید مستقیما به پوست تزریق می شود و فرایند جوانسازی و بازسازی پوست تسریع می شود. از مزایای مزوتراپی نسبت به دیگر روش های جوانسازی پوست،  بدون خطر بودن آن است. با توجه به غیر سیستمیک بودن تزریقات در مزوتراپی و نوع مواد بکار رفته در کوکتل ها، این روش عوارض جانبی ندارد.

تکنیک مزوتراپی چیست؟

مزوتراپی روشی برای جوانسازی، ممانعت از شل شدن پوست، از بین بردن چربی های اضافی و احیاء پوست با تزریق هورمون ها، ویتامین ها و عصاره های گیاهی به پوست است. مزوتراپی با تحریک تولید کلاژن و الاستین پوست را جوان¬تر می¬کند. این روش توسط یک پزشک فرانسوی بنام دکتر میشل پیستور ابداع شده است. در این روش از سوزن های نازک و ظریف برای تزریق ترکیبات مورد نیاز به لایه های میانی پوست استفاده می شود.

مزوتراپی و کاربردهای آن:

 • جوان سازی پوست و جلوگیری از تشکیل چین و چروک در آن
 • روشن کردن پوست¬های تیره
 • از بین بردن خطوط ظریف در پوست صورت
 • افزایش سفتی و استحکام پوست
 • از بین بردن چربی اضافی در بافت پوست اطراف شکم، باسن، ران و صورت
 • تجمع چربی در نواحی مختلف بدن را کاهش می‌دهد
 • درمان ریزش مو که به نام آلوپسی شناخته می شود
 • درمان سلولیت
 • رفع لک های تیره در پوست
 • جوانسازی و بازسازی پوست
 • درمان لک های قرمز در سطح پوست
 • کمک به ترمیم پوست‌های آسیب دیده

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن